• YARIM ALTIN
  1.761,00
  % 0,83
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6288
  % 1,57
 • € EURO
  11,1799
  % 1,35
 • £ POUND
  13,2527
  % 1,34
 • ¥ YUAN
  1,5047
  % 1,34
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 2,21
 • BITCOIN/TL
  589407,563
  % 4,59
 • BIST 100
  1.522,04
  % 0,18

ABD Merkezli Ticaret Uygulaması Dogecoin (DOGE) Ticaretini Başlatıyor

ABD Merkezli Ticaret Uygulaması Dogecoin (DOGE) Ticaretini Başlatıyor

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE) ve önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni günde yatay bir grafik görüntülemeye devam ediyor. Dün BTC öncülüğünde başlayan yükselişte birçok altcoin yukarı doğru hızlanırken, Dogecoin bu süreçte 0,27 dolar seviyesine yükseldi. Yeni günde ABD’den kripto paraları olumlu yönde etkileyebilecek önemli bir haber geldi. Hisse senedi alım satım uygulaması Public.com, Dogecoin ve Bitcoin dahil olmak üzere 10 kripto para biriminin alım satımını başlatacağını duyurdu.

Kripto para piyasası yeni günü sakin geçiriyor. Dün Bitcoin fiyatındaki ani yükseliş piyasaları oldukça hareketli hale getirdi. Önde gelen kripto para birimi bu süreçte 55.750 dolar seviyesine yükselmişti. Şaka parası Dogecoin ise bu süreçte 0.27 doları yakaladı. Yeni günde ABD’den kripto para yatırımcılarını sevindirecek bir haber geldi.

Robinhood’un rakibi hisse senedi alım satım uygulaması Public.com, yeni günde kurumsal Medium hesabında önemli bir duyuru yayınladı. Robinhood ve Square gibi uygulamaları takip ettiğini açıklayan Public.com, önümüzdeki haftalarda uygulamada 10 kripto paranın işlem görebileceğini duyurdu. Açıklamada, önce Dogecoin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Dash, Stellar, Cardano ve Zcash’in ticarete açılacağı bildirildi. Kullanıcılar öncelikle platformda kripto para satın alabilecek, satabilecek veya tutabilecek. Şirket, Robinhood’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu özelliğe benzer şekilde gelecekte bir cüzdan aracılığıyla daha farklı özellikler sunabileceğini söyledi.

300 milyon doların üzerinde yatırımla Public, genç ve yeni yatırımcıları çekmek ve Robinhood ile rekabet etmek için 2019’da kuruldu. Uygulamada diğer alım satım uygulamalarından farklı olarak sosyal medya üzerinden işlemler paylaşılabiliyor. Kamu COO’su Stephen Sikes şunları söyledi: “Sağlıklı ve çeşitlendirilmiş uzun vadeli bir portföyün ve potansiyelinin bir parçası olarak kripto para birimlerine odaklandık.” bir açıklama yaptı.

Kamunun yakın gelecekte kripto para fiyatları üzerinde büyük bir etkisi olması beklenmese de uzun vadede Dogecoin ve Bitcoin gibi kripto varlıkların yeni yatırımcılarla tanışmasına büyük katkı sağlayabileceği belirtiliyor. Son zamanlarda, eToro ve Robinhood gibi büyük uygulamalar, yatırımcılara kripto para borsaları dışında kripto varlıkları satın alma ve satma fırsatı da sundu.

Robinhood Liderleri

Kısa süre önce Robinhood uygulaması, şirketin geliştirdiği yeni cüzdan ile yatırımcıların kripto varlıklarını başka adreslere transfer etme imkanına kavuşacağını duyurdu. Bu yeni özellik ile birlikte geniş bir Dogecoin yatırımcı tabanının diğer platformlara açılabileceği ve DOGE’nin işlem hacminin artabileceği belirtildi.

Bilindiği üzere Robinhood, ABD’de çok geniş bir kitlenin Dogecoin’e yatırım yapmasına olanak sağlıyor. Geçen ay yayınlanan ikinci çeyrek raporunda şirket, kripto varlık gelirlerinin %62’sinin Dogecoin kullanıcılarından geldiğini belirtmişti. Ayrıca yayınlanan raporda kripto para birimlerinin platform içindeki payının %17’den %41’e yükseldiği belirtildi. Uzmanlar bu değişikliği yeni yatırımcıların geleneksel araçlar yerine kripto paralara yönelmesi olarak yorumladı.

Dogecoin Sırasını Bekliyor

Dogecoin ise bu önemli gelişmelerle birlikte “meme” coin trendinin devam etmesini bekliyor. Dogecoin’in en büyük rakibi olarak bilinen Shiba Inu (SHIB), büyük bir ivme kazanarak fiyatını 0.000035$ seviyesine çıkardı. Uzmanlar, gelecekte bu eğilimin devam ettiği senaryoda yatırımcıların da Dogecoin’e yönelebileceğini ve DOGE’nin bu süreçte büyük bir yükseliş yakalayabileceğini belirtiyor.

sorumluluk reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik iyi niyetle ve genel bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Sitemizden elde edilen bilgiler ışığında okuyucunun yaptığı her hareketin riski açıkça kendisine aittir ve site ile hiçbir ilgisi yoktur.