22
0

Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı’nın “6-8 Ekim Olayları”nın 7. yıl dönümü için hazırladığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Çocuklar dahil hiçbir kutsallığı olmayan hain terör örgütlerine rağmen ülkemizin her yerinde barış ve güvenliğin tesisi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

6-8 Ekim 2014 tarihlerinde terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının, HDP Merkez Yürütme Komitesi’nin çağrısı üzerine Aynularab (Kobani) bahanesiyle, Yasin Börü ve 3 arkadaşının yaptığı olayları anlatan videoda Diyarbakır’da ihtiyaç sahiplerine et dağıtmaya çalışırken öldürülen şehitler de anıldı.

6-8 Ekim olayları “HDP’nin kanlı provokasyonu” olarak nitelendirilirken, videoda HDP yöneticilerinin PKK/PYD/YPG terör örgütüne destek açıklamalarından örnekler de yer aldı.

Videonun sonunda, “Türkiye Cumhuriyeti, 2014 yılından bu yana sınırlarımızın ötesinde ve ülke içinde onlarca başarılı askeri harekatın ardından büyük darbeler alan terör örgütlerine karşı kararlı bir şekilde savaşmaya devam ediyor. Hakkari’den Edirne’ye, ülkenin dört bir yanında barış içinde. Bizlerin yaşaması için canlarını feda eden şehitlerimizi gözünü kırpmadan, rahmet ve minnetle anıyoruz.” açıklamalara yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz